Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )
Jan 27 2008, 12:51 AM
Létrehozva:
#1
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Heli Moderator Hozzászólások: 91 Regisztrált: 13-August 07 Innen: Budapest Azonosító: 21 |
Mai napon egy igen kemény modellező csapat indult repíteni dacolva
a kint dúló kegyetlen széllel mely csontig hatolva probálta arcunkra fagyasztani a mosolyt, sikertelenül Az induló bázis: Krisztián kezeire volt bízva a gép fixen levegőben tartása Ákos még gondolkodik Csabi keresztet formál egy légcsavarból és egy motorból ezzel is próbálva távol tartani a rossz szellemeket. (ez még nem nagyon megy neki) Démon űzés után jöjjön egy kis fúrás (ez már megy neki) Krisztián azóta is jól tartja gépet Készülőben az új konfig (ezt a motort még ma látjuk) Acro master az udvaron némi feszültség mérés közben, mert ugye az öt cella az öt cella Csabinak némi kosz ment a körme alá azt próbálja kiszedni, de az is lehet, csavarozni fog. Igen csavarozik Ez a töltő és starter láda a Graupner gyárból kilopott tervek alapján készült. (Csabi azt mondja, hogy egy kinaitól vette a Józsefvárosin a terveket) A láda elölről Ez is elölről Ez meg hátulról (hátulról is jó) Állítólag ha szépen megkérjük lefogja írni, hogyan is készül egy ilyen. Első helyszín: A gép előhalászása kezdődik Ákos test tartásából látszik milyen az idő (pedig még bírja is a hideget) Start elött Ákos még megsimogatja a légcsavart és azt mondja neki huzzzzzá Acromaster Az első start eredménye öt méter gurulás és a szél bele nyomta az orrát a földbe Szépen letámaszkodott Ez már új helyszín Krisztián is előkapta az SJM-et És már lebeg is Krisztián úgy rázta a gépet mint a Szabó gyerek (kiderült, hogy csak fázik és remeg a keze) Jól mutat a madár Az Acro második startja már összejött köszönhetően a szélvédettebb helynak és Csabinak Na ez az a kép amin nem látszik semmi csak a szép táj. (némi szeméttel meghintve, de csak azért, hogy látszódjon ez bizony magyar ország) Acro közben földet ért (25mp volt fent) és először azt hittük a Csabi nyomott bele egy kis pirotechnikát, hogy minket szórakoztasson, de kiderült, hogy a szabályzó ég. A lipo is majdnem készre sült Állítólag ha a gép testet belül feketére ködöljük sokkal jobban fogyaszt mert nem éri annyi fény az elektronikát Ez egy új fejlesztésű szabályzó 4200 5cella akkuhoz A gép boldog tulaja Csabin látszik, hogy nagy kő esett le a szívéről, hogy a mai napon már nem kell repülnie a nagy szélben Ha nincs kéznél páka így kell leszedni a csatikat Persze ezzel a technikával a motort is meg lehet szabadítani minden csatitól vagy forrasztástól Mondtam, hogy fogjuk még látni a motort Itt pedig már Ákos hasítja a levegőt A szél miatt néha a gép életéért kellett küzdeni Piroska lekényszerítése az égből És már lent is van Itt pedig azok a gépek amiket nem ért a szél. Végére értünk ennek a napnak is. Jó volt. Csabi gondolkodik újabb tuningokon. Ákos legközelebb több gépet hoz Krisztián állítólag hanyat fogja fordítani a helit. Én meg lehet, hogy fogok repülni is és nem csak magyarázni. |
|
|
|
Jan 27 2008, 05:07 PM
Létrehozva:
#2
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Members Hozzászólások: 70 Regisztrált: 2-December 07 Innen: Törökbálint Azonosító: 140 |
Az új config már kész, ki lett mérve, és remélhetőleg működik, de ez majd a következő repülésnél derül ki. |
|
|
|
Jan 27 2008, 05:17 PM
Létrehozva:
#3
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Heli Moderator Hozzászólások: 91 Regisztrált: 13-August 07 Innen: Budapest Azonosító: 21 |
Szerintem most induljunk mert jobban is fúj a szél mint tegnap
és legalább esik is és sötét is van |
|
|
|
Jan 27 2008, 09:06 PM
Létrehozva:
#4
|
|
|
Expert ![]() ![]() ![]() ![]() Csoport: Administrators Hozzászólások: 460 Regisztrált: 3-August 07 Innen: Budapest Azonosító: 2 |
Az új konfig bírná a szelet
A régi csak a hidegre fagyott kezünket melegítette és íllatosította |
|
|
|
Jan 27 2008, 09:44 PM
Létrehozva:
#5
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Members Hozzászólások: 70 Regisztrált: 2-December 07 Innen: Törökbálint Azonosító: 140 |
Szerintem ti jobban várjátok a berepülést mint én. Könnyű a másikon |
|
|
|
Jan 28 2008, 08:58 AM
Létrehozva:
#6
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Heli Moderator Hozzászólások: 91 Regisztrált: 13-August 07 Innen: Budapest Azonosító: 21 |
Ezt jól érzed!!
Egy kicsit reménykedek, hogy a legközelebbi repítésnél nem fúj majd ennyire és a három startos tudásom elő tudom majd szedni. |
|
|
|
Jan 28 2008, 09:13 AM
Létrehozva:
#7
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Members Hozzászólások: 70 Regisztrált: 2-December 07 Innen: Törökbálint Azonosító: 140 |
|
|
|
|
Jan 28 2008, 02:21 PM
Létrehozva:
#8
|
|
|
Micro ![]() ![]() Csoport: King Moderator Hozzászólások: 10 Regisztrált: 11-August 07 Innen: Magyarország / Budapest Azonosító: 20 |
Sziasztok! Én is nagyon jól éreztem magam veletek bár én nem bírom a hideget és kénytelen voltam az idő nagy részét Csabi jó meleg brushless motoros hybrid kocsijában tölteni...
A helivel - bár a képeken nem látszik - minden pillanatban az életemért mentem, mert nem egy egyszerü orkán volt aznap hanem egy kisebb Katrina hurrikán... A Csabin jól szórakoztunk, mert hiszen a kibicnek semmi se drága, és irigylésre méltó volt a dolgokkal és a folyamatos kudarccal való hozzáállása! Én a másodiknál hazajöttem volna az tuti De hát ahogy a mondás is tertja: "a győzelem még nem minden, a vereség az meg egy nagy SEMMI!!!" |
|
|
|
Jan 30 2008, 04:58 PM
Létrehozva:
#9
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Members Hozzászólások: 46 Regisztrált: 7-January 08 Innen: Budapest Azonosító: 184 |
szombaton nekem is sikerült a meggyfás mezőn hátrafelé repülni a 450 grammos U-Can-Do-val. Nagyon jó móka továbbá háton birkózni a talajmenti turbulenciákkal kár, hogy elkerültük egymást dobjatok egy sms-t, ha mentek valahova hétvégén és csatlakozom! A szabályzónak bírnia kellett volna az 5 cellát? Mi volt a gond? |
|
|
|
Jan 30 2008, 07:25 PM
Létrehozva:
#10
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Members Hozzászólások: 70 Regisztrált: 2-December 07 Innen: Törökbálint Azonosító: 140 |
Szerintünk is birni kellett volna a szabályzónak, de a gépben 4 db SG90 volt és valószinű a BEC égett le és így tovább. Most 80A-es a szabi és külön BEC van. Reméljük jó lessz. |
|
|
|
Jan 30 2008, 09:26 PM
Létrehozva:
#11
|
|
|
Advanced ![]() ![]() ![]() Csoport: Members Hozzászólások: 46 Regisztrált: 7-January 08 Innen: Budapest Azonosító: 184 |
A vevőnek nem jó egy külön kétcellás kis lipo?
|
|
|
|
|
Szöveges verzió | A pontos idő: 7th June 2026 - 12:36 PM |