Súgó - Keresés - Felhasználók - Naptár
Teljes verzió: RC űrsikló
RCMODELL MODELLEZŐ FÓRUM > Repülőgép modellezés > Vitorlázó repülés
Bajkon Úr
Sziasztok!

Sokat gondolkodtam melyik topicba írjam (Hentes kerestetik vagy Vitorlázórepülés), mert elég különleges dolgot akarok:




Szóval van valakinek tapsztalata űrsiklók építésében? Hogyan oldjátok meg a -273 °C problémáját? Nekem -10 °C alatt leesnek a hordozórakéták...

Minden segítséget megköszönök!

Üdvözlettel:

Bajkon Úr
Csabcsa
IDÉZET(Bajkon Úr @ Dec 30 2007, 07:57 PM) *
Szóval van valakinek tapsztalata űrsiklók építésében? Hogyan oldjátok meg a -273 °C problémáját? Nekem -10 °C alatt leesnek a hordozórakéták...

Minden segítséget megköszönök!

Üdvözlettel:

Bajkon Úr



Keresd meg a Szőke Kapitányt, biztos van egy-két jó ötlete! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Bajkon Úr
IDÉZET(Csabcsa @ Dec 30 2007, 09:16 PM) *
Keresd meg a Szőke Kapitányt, biztos van egy-két jó ötlete! laugh.gif laugh.gif laugh.gif


Kedves vagy, de ő másban utazik, jóárasítja a tányérostévét, nulla forintos percdíjat fejleszt ki...

Te szoktál nagy dolgokon gondolkodni?
Bajkon Úr
Sokat tudtam lépni a projekktel kapcsolatban. Két fontos dolgot már megtaláltam hozzá. Az egyik az élethű mása, komplett felszereléssel (műhold, robotkar), és asztonautákkal. Az amerikai zászlóból csak az árpád sávokat hagyom meg.

Ez alapján indulhat el az RCsítés:



A másik, ami az egész aerodinamikáját adja meg, az űrsikló méretarányos alaprajza:



folytköv...
zolifox
Érdekes gondolat az Rc-ürsikló excl.gif

Elképzelés mi lenne? Fellősz 40 kg-ot, visszetérő egység robotkarral 3kg? Minek a robotkar?

Régebben én is sokat süketeltem a forumokon, több-kevesebb sikerrel tongue.gif .

Gyenge, és silánytalan poén a fiatalság számára.


Nekem még a föiskoláról sikerült tanulmányi utra menni az orosz ürprogram központjába. /remélem nem azért, mert anyám a föiskola titkárságán dolgozott rolleyes.gif /.

Amíg nincs trágárság, nincs moderálás!
Bajkon Úr
IDÉZET(zolifox @ Jan 3 2008, 07:01 PM) *
Amíg nincs trágárság, nincs moderálás!


Óhh, az offolás, és trágárság nagymestere! Köszönöm a megtiszteltetést! És ha jól látom moderátori jogosultságokkal felruházva. Honnan szerezted? Nem is tudtam, hogy lehet vásárloni jogosultságokat. Hol van a kis barátod a Tamás2? Vagy talán jó útra tért? smile.gif

Elég kihaltnak tűnik ez a fórum. Mint a világűr...
zolifox
_tamás2 visszafogott forumtag
Bajkon Úr
Nem tüntem el biggrin.gif .

Szilveszterkor megtörtént az első probakilövés.
Súlyarányos makettet hozzárögzítettem 4 rakétához /engedélyezett szilveszteri/.
Átalakított gyujtással nagyon magasra ment, szabadszemmel nem is láttam.
Pontos beállítással, függőlegesen ment felfelé, a kettes fokozatot még láttam begyujtani.
Hármas négyes fokozatot már nem is láttam se gyujtani, se robbanni.
Visszatérés utáni állapotot probáltam felmérni, de a visszatérő egységet a mai napig igen aktív keresés után sem találjuk.
(Család 4 lépés távolságra egymástól, sakktáblaszerü séta fel-le)
Lehet, hogy kilépett a sztratoszférából?

Kérésre képet rakok fel!
zolifox
Lássuk mit alkottál excl.gif
Bajkon Úr
Hóolvadásban bíztam eddig, hogy megtalálom, de nem sikerült. Így marad a fellövés előtti állapot:





A szöveges verzió nem adja vissza az eredeti lap tatalmát korrektül, nincsenek képek és formázott szövegek, az eredeti verzió megtekintéséhez: Kattints ide!.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.